پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

10000 قیمت
 پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

 پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم موادّ پیرامون ما

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 20 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

موضوع: فصل چهارم علوم پایه هفتم ( مواد پیرامون ما) 1-مقدمه2-طبیعت منبع مواد است3-اجسام از چه ساخته شده اند؟4-مواد ویژگی های معینی دارند فهرست مطالب 5-کاربرد مواد6-تولید مواد با خواص بهتر در زندگی روزمره خود با اشیاء زیادی سر و کار داریم و با آنها استفاده می کنیم. مانند تلفن همراه، مبل، لیوان، تلوزیون و.... اما آیا به درستی با آنها و ویژگی هایشان آشنا هستیم؟ در این تحقیق با نگاهی عمیق تر و دقیق تر به مواد پیرامون ما نگاه می کنیم و با کاربرد های گوناگون و رنگارنگ آنان در زندگی، آشنا می شویم. مقدمه فهرست برخی از وسایلی که از آنان استفاده می کنیم به طور مستقیم از طبیعت گرفته شده اند، مانند آب، میوه جات، هیزم، نمک، طلا و... . اما بقیه مواد به طور مستقیم از طبیعت گرفته نشده اند اما منشا اصلی آنان طبیعت است. مانند پلاستیک که تقریبا تمامی اشیاء اطراف ما از آن ساخته شده اند، از نفت خام که ماده ای طبیعی است ساخته می شود. این دسته از مواد به طور خالص در طبیعت یافت نمی شوند و باید با ایجاد تغییرات فیزیکی و شیمیایی آنان را به حالت و شکل مورد نیاز تبدیل کنیم. طبیعت منبع مواد است فهرست موادی که مستقیم از طبیعت به دست می آیند موادی که منشا طبیعی دارند و به طور غیر مستقیم از طبیعت به دست می آیند با نگاهی دقیق تر به اجسام اطراف خود متوجه می شویم که همه آنان از ماده یکسانی تشکیل نشده اند. تمامی اجسام از مواد گوناگونی ساخته شده اند، برخی با فلزات، برخی با چوب، برخی با فرآورده های نفتی و برخی دیگر از مخلوط چندین نوع ماده به وجود آمده اند. اما برخی اجسام فقط از یک نوع ماده ساخته شده اند. مانند پلاستیک که فقط از فراورده های نفتی ساخته شده است و یا دستبند طلا که فقط از طلا ساخته شده یا میز چوبی که فقط از چوب ساخته شده است و... اجسام از چه ساخته شده اند؟ فهرست اجسام از مواد گوناگون ساخته شده اند تمام مواد جهان دارای ویژگی های مشخص و معینی هستند. مثلا فلز طلا در دمای اتاق حالت جامد دارد، سخت است، رسانایی بالایی دارد، سطحی صاف و براق دارد و چکش خوار است. در بیان ویژگی های مواد، حالت ماده در دمای اتاق، انعطاف پذیری، سختی، رسانایی، مغناطیسی بودن و... آن بررسی می شوند. وقتی می گوییم ماده ای از ماده دیگر سخت تر است، یعنی می توان با آن ماده بر روی ماده دیگر خراش ایجاد کرد. بقیه در صفحه بعد...> مواد ویژگی های معینی دارند فهرست انعطاف پذیری نیز به معنای این است که آن ماده در برابر وارد شدن نیرو چقدر تغییر حالت به شکل خم شدن یا کشیده شدن می دهد و با حذف نیرو دوباره به حالت قبل برگردد. مانند کش پول. خواص و ویژگی های مواد در کاربرد های آنان تاثیر زیادی دارند، مثلا فلز مس با رسانایی و چکش خواری بالایش در سیم های برق به کار می رود و یا از آن ظروف یا مجسمه می سازند.بقیه در صفحه بعد....> مواد ویژگی های معینی دارند فهرست استحکام نیز به معنای میزان مقاومت ماده در برابر پاره شدن است. مثلا در ساخت پل ها از آهن و فولاد که استحکام بیش تری دارند استفاده می شود.چگالی هم یکی دیگر از ویژگی های مهم مواد است. مثلا آلومینیوم فلزی با چگالی کم اما با استحکام بالا است. به همین دلیل از آلومینیوم در ساخت وسایلی که هم زمان در آن به استحکام و سبکی نیاز است، استفاده می شود.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های فصول علوم تجربی پایه هفتم: (فصل اول الی فصل پانزدهم)

پاورپوینت فصل اول علوم تجربی پایه هفتم: تجربه و تفکر

پاورپوینت فصل دوم علوم تجربی پایه هفتم: اندازه گیری در علوم و ابزار های آن

پاورپوینت فصل سوم علوم تجربی پایه هفتم: اتم ها، الفبای مواد

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم: موادّ پیرامون ما

پاورپوینت فصل پنجم علوم تجربی پایه هفتم: از معدن تا خانه

پاورپوینت فصل ششم علوم تجربی پایه هفتم: سفر آب روی زمین

پاورپوینت فصل هفتم علوم تجربی پایه هفتم: سفر آب درون زمین

پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هفتم: انرژی و تبدیل های آن

پاورپوینت فصل نهم علوم تجربی پایه هفتم: منابع انرژی

پاورپوینت فصل دهم علوم تجربی پایه هفتم: گرما و بهینه سازی مصرف انرژی

پاورپوینت فصل یازدهم علوم تجربی پایه هفتم: یاخته و سازمان بندی آن

پاورپوینت فصل دوازدهم علوم تجربی پایه هفتم: سفره سلامت

پاورپوینت فصل سیزدهم علوم تجربی پایه هفتم: سفر غذا

پاورپوینت فصل چهاردهم علوم تجربی پایه هفتم: گردش مواد

پاورپوینت فصل پانزدهم علوم تجربی پایه هفتم: تبادل با محیط

خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان